Wydruki 3D pomocne w modelarstwie – Drukarnia Golem 3D na VI Koszęcińskim Festiwalu Modelarskim

Wydruki 3D_wsparciem_dla_modelarzy_Drukarnia_Golem_3D_na_VI_Koszecinskim_Festiwalu_Modelarskim

Jednym z obszarów zastosowań druku 3D, poza prototypowaniem czy wytwarzaniem krótkich serii obiektów, jest modelarstwo. Aby pokazać możliwości naszych drukarek 3D w tym zakresie, 18 marca 2017 r. pojawiliśmy się na festiwalu modelarskim w Koszęcinie.

To już szósta edycja imprezy organizowanej przez Kółko Modelarskie Broń i Barwa Koszęcin. W hali sportowej Zespołu Szkół w Koszęcinie można było podziwiać dziesiątki modeli samolotów, pojazdów opancerzonych, okrętów czy makiet kolejowych. Z uwagi na skalę obiektów i trudność wykonania niektórych elementów ręcznie, postanowiliśmy pokazać poprzez nasze wydruki 3D, że technologia ta może być cenną pomocą dla modelarzy. Nasze drukarki Golem z powodzeniem drukują miniaturowe modele dyszą 200 µm, a warstwa w  wydrukach o jakości ultradokładnej sięga 75 µm (a dla wybranych modeli nawet jedyne 30 µm).

Nie tylko maleńkie precyzyjne wydruki 3D modelarskie (np. drobna siatka, miniaturowe figurki w skali 1:700) przyciągały uwagę zwiedzających. Zainteresowaniem cieszyły się również makiety, szczególnie karabinu snajperskiego Bor, granatu i pocisku moździerzowego, a także miednica wydrukowana w 3D, makieta zamku oraz liczne wydruki 3D reprezentujące przykłady zastosowania tej technologii w technice, przemyśle.

Dziękujemy Organizatorom Festiwalu za zaproszenie i wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko za słowa uznania w kierunku naszych wydruków 3D.

Zobacz także:
Druk 3D wsparciem dla inżynierii biomedycznej – proteza bierna dłoni wydrukowana na drukarce 3D golemD
Przeczytaj także nasze artykuły omawiające przykłady wykorzystania druku 3D w różnych dziedzinach