Mecenat Druku 3D

Czym jest Mecenat Druku 3D?
Mecenat Druku 3D to nieodpłatne wsparcie wybranych nowatorskich projektów.

Masz ciekawy pomysł, w którym druk 3D znajduje zastosowanie? Zgłoś się do nas! Nie ma znaczenia czy potrzebujesz 1 godz. druku czy 100 godz. Nie musisz znać się na tej technologii ani wiedzieć ile czasu zajmie druk. Nie ma znaczenia Twój wiek, płeć czy profesja. Napisz, zadzwoń, umów się na spotkanie, skonsultuj swój pomysł z naszymi specjalistami i zrealizuj swój projekt w formie wydruku 3D.

Osoby, których projekt zostanie objęty Mecenatem, mają możliwość wzięcia udziału bezpłatnie w warsztatach druku 3D, nauczenia się obsługi drukarek i programów do modelowania/projektowania 3D.

Często brakuje tylko trochę zasobów, narzędzi i wiedzy, aby marzenie nabrało realnego kształtu. Mecenat może zadziałać jak katalizator.

Czemu to robimy?
Z potrzeby serca, pozytywnego zakręcenia, chęci dania możliwości rozwoju i autorozwoju, ze szczyptą marketingu w tle… Robimy to i są tego efekty!

Jakie projekty kwalifikują się do objęcia ich Mecenatem?
– prospołeczne (doskonały przykład znajdziesz na: http://enablingthefuture.org.) – jeśli chcesz zorganizować pomoc dla konkretnej osoby, na pewno nie będziemy szczędzić godzin druku na naszych maszynach,
– nowatorskie,
– ciekawe,
– z zakresu robotyki,
– z zakresu cosplay,
może także Twój..?

Jakie projekty nie kwalifikują się?
Jeżeli znalazłeś „gotowca” w serwisie internetowym oferującym darmowe modele 3D i stwierdzasz, że fajnie byłoby go wydrukować w 3D – to za mało, oczekujemy wkładu pracy własnej osoby, która zgłasza projekt do objęcia go Mecenatem.

Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystanie informacji o Twoim projekcie i zdjęć gotowego wydruku w naszych materiałach informacyjno-promocyjnych (strona www, nasze publikacje w mediach), wykluczamy możliwość objęcia projektu Mecenatem.

Co zrobić, aby skorzystać z Mecenatu – od czego zacząć, jak ma wyglądać współpraca?
Indywidualnie warunki podjętej współpracy mogą się różnić, trudno bowiem zaszufladkować kreatywność.

Aby podjąć decyzję o objęciu Twojego projektu Mecenatem, musimy zapoznać się z tematem i określić, w jakim zakresie możemy pomóc. W tym celu prosimy o przysłanie opisu projektu w formie artykułu (500 – 2000 słów), załączając min. 3 zdjęcia/rysunki/schematy.

Artykuł powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

  • Na czym polega projekt, co jest jego celem?
  • W jakim zakresie druk 3D ma zostać wykorzystany do realizacji projektu?
  • Kto uczestniczy w projekcie?
  • W jakim okresie czasu projekt ma zostać zrealizowany, a jeśli już jest w toku, od kiedy? Planowany czas osiągnięcia kluczowych punktów i zakończenia projektu.
  • Wyrażenie zgody na wykorzystanie informacji o Twoim projekcie i zdjęć gotowego wydruku w naszych materiałach informacyjno-promocyjnych (strona www, nasze publikacje w mediach).

Adekwatne do naszych wymogów przykłady można znaleźć np. tu: 3ders.org
Na chwilę obecną przyjmujemy materiały w języku polskim i angielskim (można w obu).

Kontakt: mecenat@G3D.eu, tel. 730 900 157.

Beneficjenci Mecenatu Druku 3D
Angel Arms dla Krzysia