O synergii skanowania 3D, modelowania 3D i druku 3D

00

Nasza prezentacja „Od egzoszkieletu po ergonomiczną mysz komputerową, czyli jak druk 3D podnosi komfort życia” na spotkaniu TechKlubu Kielce, poświęconemu drukowi 3D, spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Podczas półgodzinnej prelekcji, którą w Institute of Design Kielce wygłosił nasz Inżynier ds. Badań i Rozwoju, Michał yru Liberda, słuchacze dowiedzieli się, w jaki sposób poprzez wykorzystanie skanowania 3D, modelowania 3D i druku 3D możemy wytworzyć przedmioty dostosowane do potrzeb konkretnego użytkownika.

Słuchacze poznali etapy wytworzenia nakładki na mysz komputerową i dowiedzieli się, dlaczego niweluje ona niedogodności związane z długotrwałym użytkowaniem myszy. Następnie został przedstawiony okołomedyczny przykład wykorzystania druku 3D jakim jest egzoszkielet. Prelegent przybliżył mechanizm jego działania i historię związaną z realizacją tego druku w ramach Mecenatu Druku 3D, jaki oferuje nasza drukarnia.

Rozchwytywane były nasze ergonomiczne uchwyty w kijkach do nordic walking. Każdy z uczestników spotkania chciał sprawdzić, jak jego dłoń wpasowuje się w poszczególne uchwyty. Okazały się one świetnym przykładem dla wyjaśnienia personalizacji obiektów przy wykorzystaniu wspomnianych na początku prelekcji technologii, pozwalającym tworzyć przedmioty dedykowane konkretnej osobie.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, a przybyłym uczestnikom spotkania za zainteresowanie tematem i udział w dyskusji. Osoby zainteresowane wytworzeniem przedmiotu dostosowanego do ich potrzeb zapraszamy do kontaktu.