Drukarnia Golem 3D wspiera Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy

15 lutego 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Politechnice Częstochowskiej. W ramach współpracy uczelni z Drukarnią Golem 3D, przedstawiciele naszej firmy wystąpili z prezentacją na temat druku 3D.

fotorelacja z udziału Drukarni Golem 3D w inauguracji projektu "Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy" na Politechnice Częstochowskiej

Projekt „Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy” to cykl zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat, mający na celu popularyzację nauki, badań naukowych oraz ich zastosowań. W okresie od lutego do czerwca 2017 roku pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz doktoranci Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej poprowadzą zajęcia edukacyjne i badawcze dla 3 grup wiekowych: Odkrywców (6-9 lat), Poszukiwaczy (10-12 lat) oraz Młodych Naukowców (13-16 lat). W ramach projektu będą prowadzone zajęcia m.in. z zakresu mechaniki, programowania, druku 3D, inżynierii biomedycznej, czy kreatywnego myślenia.

Politechnika Częstochowska jest jedyną częstochowską uczelnią wyższą i jedną z czterech w województwie śląskim, które otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację tego ogólnopolskiego programu. W Częstochowie zostanie nim objętych 220 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z miasta i okolic, z którymi Politechnika Częstochowska podpisała umowy o współpracy.

Wśród zajęć, które odbyły się w ramach otwarcia projektu, znalazł się mini-wykład dla 8- i 9-latków dotyczący drukowania 3D. Pracownicy naszej drukarni 3D opowiedzieli o metodach cyfrowego wytwarzania oraz modelowania 3D, wytłumaczyli jak działa drukarka 3D FFF/FDM – na przykładzie naszej drukarki golemD, wyjaśnili czym jest druk 3D i do czego można go wykorzystać, na czym polega prototypowanie w 3D. Zaprezentowane zostały także wydruki 3D naszego autorstwa, jak np. makieta zamku, karabinu snajperskiego Bor, wydrukowany w 3D model miednicy czy prototypy techniczne.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z wydarzenia (zdjęcia udostępnione przez Politechnikę Częstochowską).

Przeczytaj także: Kolejna drukarka Golem na Politechnice Częstochowskiej