Drukarnia Golem 3D na Festiwalu Techniki w ZST w Częstochowie

DSCF0108

Druk 3D umacnia swoją pozycję wśród dziedzin techniki. Pamiętają o nim także organizatorzy Festiwalu Techniki, który odbył się 28 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie. Na ich zaproszenie mieliśmy przyjemność zaprezentować się uczniom i pedagogom uczestniczącym w imprezie.

Zainteresowanie imprezą było ogromne. Oprócz uczniów tutejszej szkoły, stoiska wystawców (kół naukowych ZST, placówek oświatowych i firm) odwiedziło ponad pół tysiąca gimnazjalistów z Częstochowy i okolic. Mieli oni możliwość poznania oferty edukacyjnej ZST i obszarów pracy uzyskanych w tej szkole zawodów, a także zapoznania się ze specyfiką nowych dziedzin technologii. Nasze stoisko, na którym można było przyjrzeć się pracy drukarki golemD oraz obejrzeć i dotknąć nasze wydruki 3D odwiedziło wielu uczniów, w tym takich, dla których była to pierwsza styczność z drukiem 3D. Nie zabrakło pytań czym jest druk 3D, jak działa drukarka 3D, dlaczego druk 3D to technologia przyszłości i jakie jest jej zastosowanie.

Dziękujemy Zespołowi Szkół Technicznych za zaproszenie do wzięcia udziału w Festiwalu Techniki, a wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, za zainteresowanie tym co robimy na co dzień i uznanie dla naszych wydruków.