Modelarstwo i druk 3D w Koszęcinie

DSCF0152_
Dziedzin, w których druk 3D znajduje swoje zastosowanie jest wiele, korzystają z niego również hobbyści, np. modelarze. Na zaproszenie Koszęcińskiego Kółka Modelarskiego „Broń i Barwa”, organizującego Koszęciński Festiwal Modelarski, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu, prezentując swoje drukarki golemD oraz wydruki.

Impreza organizowana jest przez wspomniane kółko modelarskie, wraz z Domem Kultury w Koszęcinie. Jej piąta edycja odbyła się w dniach 7-8 maja 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Koszęcinie. W konkursie uczestniczyli zarówno modelarze indywidualni, jak i zrzeszeni w klubach i modelarniach. Towarzyszyła mu pozakonkursowa wystawa dla wszystkich osób i klubów chcących zaprezentować swoje modele. Uczestnicy konkursu i odwiedzający wystawę mieli także możliwość zapoznania się z ofertą sklepów modelarskich. Z kolei na naszym stoisku wystawowym można było zobaczyć na żywo drukarki 3D w trakcie pracy i wiele wydruków ukazujących możliwości i szerokie zastosowanie druku 3D. Mimo upowszechniania się znajomości tej technologii, była to kolejna z naszych prezentacji, podczas której odpowiadaliśmy na pytanie jak działa drukarka 3D.

Uwagę gości przyciągały już z daleka wydruki wielkogabarytowe, karabinu Barett czy karabinu snajperskiego Bor. Nie mniejszym zainteresowaniem (mimo ich niewielkich rozmiarów) cieszyły się ultraprecyzyjne wydruki – np. minizębatki i inne części maszyn oraz miniaturowe króliczki. Nie zabrakło także osób zaciekawionych ergonomicznymi wydrukami (nakładką na mysz komputerową, spersonalizowanymi uchwytami w kijkach do nordic walkingu), dowodzącymi szerokich możliwości synergii skanowania 3D i druku 3D. Zainteresowanie wzbudziły również odlewy wydruków 3D z metalu.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za odwiedzenie naszego stoiska, a Organizatorom Festiwalu za zaproszenie – bawiliśmy się świetnie.