Drukarki Golem w hali EXPO XXI podczas VIII Dni Druku 3D

dscf0594Ostatnie dni września 2016 r. minęły pod znakiem najważniejszego wydarzenia roku w branży druku 3D – Dni Druku 3D. To już ósma edycja tej imprezy, jednak po raz pierwszy odbyła się nie jak zazwyczaj w Kielcach, a w Warszawie. Przez dwa dni (29. i 30. września) na terenie Centrum Targowego EXPO XII można było zapoznać się z ofertą firm z branży druku 3D.

Prezentowane przez nas wydruki ukazywały szerokie spektrum wykorzystania druku 3D: od zastosowań technicznych, przez makiety architektoniczne, wsparcie dla modelarzy, modele medyczne, po wydruki ergononomiczne, spersonalizowane względem użytkownika.

Głównym wydarzeniem targów było pobicie rekordu Guiness’a na największy model wydrukowany w 3D. Sylwetka Roberta Lewandowskiego mierząca 3,06 m zapisała się w historii. Dla odmiany na naszym stoisku można było przekonać się, że przy użyciu tej samej technologii można wykonać nawet niemal 300-krotnie (!) mniejszy model człowieka. Nasz ultraprecyzyjny wydruk o warstwie 75 µm, wykonany dyszą 200 µm, mierzy zaledwie 11 milimetrów. Obok maleńkich wydruków, o wysokim stopniu szczegółowości, duże zaineteresowanie odwiedzających wzbudziły także nasze makiety, chwalone zarówno za jakość wydruku, jak i efekty postprocessingu.