Nasze drukarki na wielkim ekranie

"Konstruktor"ekipa

18 marca 2016 r. w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Konstruktor”. W rolach głównych wystąpili Marek Bukowski, Aleksandra Hamkało i… drukarki Golem.

„Konstruktor” to film dyplomowy Piotra Dylewskiego – reżysera, a zarazem autora scenariusza tej krótkometrażowej produkcji z gatunku science-fiction. Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a jego jedynymi bohaterami są wynalazca Wiktor oraz jego partnerka Ewa. Na pozór to zwyczajna para, on zafascynowany nowymi technologiami, ona miłośniczka literatury, uwielbiająca tańczyć. Gdy jednak konstruktor mówi swojej ukochanej, że ta nie może mieć dziecka, gdyż nie jest człowiekiem, w pamięci widza staje scena sprzed paru minut, ukazująca drukarkę Golem drukującą dłoń…

Intrygująca opowieść o człowieku w świecie nowoczesnych technologii, w którym zostają przekroczone granice dotąd nieprzekraczalne, stawiająca pytania, z którymi niebawem może przyjść nam (ludzkości) się zmierzyć. Gorąco polecamy!

Poniżej kadry filmowe oraz zdjęcie z planu zdjęciowego.