Mali Artyści w krainie druku 3D

OK-Przedszkole_prezentacja-druku-3D

Druk 3D porusza nawet najmłodsze umysły! Potwierdzają to reakcje dzieci z częstochowskiego Przedszkola Artystycznego Olka Klepacza, gdzie gościliśmy z naszą drukarką golemD.

24 lutego 2016 r. mieliśmy przyjemność zaprezentować maluchom naszą drukarkę golemD i opowiedzieć o technologii druku przestrzennego. Około 50 dzieci z zaciekawieniem słuchało o tym w jaki sposób działa drukarka 3D, czy da się wydrukować części do kolejnej drukarki (projekt RepRap), do czego druk 3D może być przydatny. Zgodnie z zasadą, że najlepiej poznać coś przez bezpośrednie doświadczenie, każde z dzieci mogło wziąć w rączkę gotowe wydruki 3D. Największe zainteresowanie wzbudziła makieta zamku („jak w bajce!”), trybik wykonany z SemiFlexu („to można wyginać!”) oraz jeden z naszych wielkogabarytowych wydruków – czaszka tygrysa szablozębnego.

W drugiej części spotkania z przedszkolakami pojawiły się pytania: „Czy da się wydrukować samochód?”, „A przytulankę?”. Na pytanie „Właściwie to jak działa ta drukarka?” nie musieliśmy ograniczać się do suchej odpowiedzi – nasza drukarka 3D przez cały czas drukowała tuż obok. Poszczególne grupy przedszkolaków podchodziły kolejno do stoliczka z golememD, otwierając szeroko z zaciekawienia oczy na widok drukarki nakładającej kolejne warstwy wydruku. Na zakończenie każde dziecko otrzymało bezpieczny wydruk 3D, a starszaki były nawet zainteresowane ulotkami prezentującymi naszą ofertę.

Dziękujemy Dyrekcji i Kadrze przedszkola oraz wszystkim Tygryskom, Żyrafkom, Jeżykom, Żabkom i Sówkom uczestniczącym w prezentacji.